tu, gdzie spotykają się dwa potoki

Beskid Masala wiochotel

Beskid Masala – Asia Zając i Jacek Smit Kowalski

Ropki 19, 38-316 Wysowa-Zdrój, PL

e-mail: ropki19@gmail.com

tel.  stacjonarne:

+48 18 35 11 646

+ 48 18 541 22 70

 tel. mob. +48 602 701 673

konto bankowe: PKO BP 45 1020 3453 0000 8102 0258 6030

rezerwacja

Aby mieć pewność rezerwacji obstalunku, należy:

  1. Potwierdzić ją mailem lub telefonicznie ( nie sms-em bo mamy zasięg, który działa jak migacz), do 12 godz. od terminu otrzymania informacji o dostępnych indosypialniach, z uprzejmym podaniem swoich danych, a zwłaszcza numeru telefonu kontaktowego.
  2. Zasilić nasze ulubione konto zadatkiem w wysokości 30% w przeciągu doby, co chętnie stwierdzimy następnego dnia, odwiedzając stronę banku, i przesłać informację mailem o dokonaniu płatności. Wtedy potwierdzamy przyjęcie rezerwacji i dziękujemy za interferowanie na tej samej fali!
  3. Sprawa strawy – prosimy o zasygnalizowanie w korespondencji rezerwacyjnej, jaki typ posiłków jest preferowany: veg czy non veg. Masalowicze prowadzący indywidualną dietę – ceny kalkulujemy indywidualnie.

    PROSIMY O DEKLARACJĘ, CZY W DNIACH KIEDY SERWUJEMY ETNODINNERY (PIĄTEK, SOBOTA) MAMY CZEKAĆ Z KOLACJĄ. PODAJEMY DO 18.30, POTEM KUCHNIA UDAJE SIĘ NA MEDYTACJE. W POZOSTAŁE DNI NIE GOTUJEMY, ALE WYSYŁAMY DO ZAPRZYJAŹNIONYCH KUCHNI.

dojazd

Z trasy Nowy Sącz – Przemyśl, są do nas dwa zjazdy: w Ropie i w Szymbarku. Lepszy jest ten pierwszy. Docierasz do Uścia Gorlickiego. Po drodze mijasz Jezioro Klimkówka, kryjące w toni domostwa wsi o tej samej nazwie (ciekawostka: akwen udawał Dniepr w „Ogniemi mieczem”, gdy płynął nim Pan Skrzetuski na Sicz Zaporoską). Uwaga – przy wjeździe do Uścia jest jedna z dwóch stacji benzynowych w całej gminie (jest też LPG). Zaraz zwiedzisz rondo jedyne w okolicy! Z niego skręć intuicyjnie w kierunku Lewantu, czyli na południe – kierunek Wysowa. We wsi Hańczowa bacz na skręt w prawo i na drogowskaz „Ropki”. Skręcasz w prawo na węższą asfaltówkę i po jakimś kilometrze skręcasz w lewo w dół, za drogowskazem „Ropki” w drogę gruntową. Stąd to jedyne 1,5 km konsekwentnie (po drodze, po lewej stronie mijasz rozlewisko-bobrowisko) i docierasz do centrum wsi, czyli betonowego mostku. Patrząc z mostku na lewo widzisz Masalę. Skręć za mostkiem w lewo i po 50 metrach jest do nas drewniany mostek. Jesteś, finito, namasté, zaczynasz masalowanie.

Uwaga. Jadąc tu autem, na wysokości Grybowa, Ropy lub Gorlic radzimy – wyłącz GPS-a. Nie z powodu, że to niestylowo w tak oczywisty sposób podróżować do Orientu. Dlatego tylko, że ów wymysł HighTech z trasy Nowy Sącz – Gorlice wyprowadza kierowców na manowce. Kieruj się naszym opisem, a na pewno trafisz.

Najbliższa stacja kolejowa, to Stróże k. Grybowa. Tu kończą bieg warszawskie ekspresy i pociągi z Tarnowa/Krakowa. Autobusy kursują do nas z Krakowa prosto do Wysowej (patrz rozkład jazdy Voyager) oraz z Gorlic. Po niezmotoryzowanych zjeżdżamy z przyjemnością do Hańczowej (tu zatrzymuje się Voyager).

Dobrą praktyką jest poinformowanie nas z trasy telefonicznie, że ruszyliście, jesteście, będziecie. Wtedy możemy być pomocni w korygowaniu trasy i podpowiedziach. Deklarowanie godziny przyjazdu nic nie da, ponieważ zaledwie kilka procent z Was przybywa zgodnie z założonym planem. Jeżeli czujecie, że będzie opóźnienie, prosimy posilcie się gdzieś po drodze, bo nasz chef ogłasza koniec kuchennego majstrowania o 18.30.

zarezerwuj