Jata Rani

biowannowa alkowa

Jata Rani (Słowianie zwali wprzódy chatę jatą), czyli Chata Królowej, to wyborne miejsce dla dwojga zamiarujących ulec pokusie zakosztowania szczypty szafranowej wykwintności pod gontowym dachem i z lasem w tle. To nasz Koh i Noor* wśród indosypialni, która prędzej powinna zwać się Alkową Rani. Jej zamysł powstał w trakcie zwiedzania pałacu maharadży w „sandałowym” Majsurze. Inspiracją były także sypialnie Umaid Bhawan Palace w Jodhpur (obecnie w sieci Taj Hotels), zaprojektowane w stylu Art Deco przez polskiego architekta moderny – Stefana Norblina. Zadedykowaliśmy ją Paniom zgłaszającym potrzebę wytchnienia w aurze orientalnego wyciszenia i aromatów władczej dyskrecji, pławienia się w cieple kominka, świec i lampionów oraz krynicznej wody w dosłownej dowolności.

Błogiemu lenistwu ma pokornie służyć biowanna pośrodku alkowy, co czyni z niej raczej pokój łaziebny. Za przesłonką z oceanicznych muszli czeka też lazurowy tusz, pod którym Rani weźmie kąpiel w pozycji wertykalnej. Ozdobiony jest muszelkami zwanymi Oko Shiwy. Zimową porą, brutalnie zwaną sezonem grzewczym, Rani i jej Radża postawią stopy na ciepłej posadzce, gdyż tu, jak i w pozostałych indosypialniach, podłogi łazienek ogrzewamy. Aura Jaty szczególnie sprzyja medytacji oraz mimowolnemu mruczeniu. Z pewnością frajdy takiemu emo-pluskaniu się przysporzy fanaberyjny indokominek w stylu fajn sztajn dizajn.

Nieskrępowaną przestrzeń oddzielają jedynie drzwi do toalety. Podobnie oddzielona jest sień, wyciszająca odgłosy mogące dobywać się z SalaMeli. W niej umieściliśmy filigranowy barek z lodówką, czajnikiem i przynależnościami ułatwiającymi sporządzanie napojów. Dla pomnożenia efektu przytulności zalecane jest zapalenie licznych świec i przygaszenie światła elektrycznego. Skuteczne w tym jest też zapalenie trociczki albo dodanie kilku kropel olejku wonnego, gdyż jak oznajmiano niegdyś w sklepach kolonialnych: wszelkie przyprawy mają moc kuszenia ku rzeczom cielesnym…

*W Indiach krąży opowieść, że ten największy diament świata został odkryty na czole chłopca porzuconego nad brzegiem rzeki Jamuna i że noworodka zaniesiono wraz z diamentem na dwór władcy. Dziecko okazało się Karną, synem Boga Słońca. Kamień (o wadze 600 karatów) został osadzony w posągu boga Sziwy na miejscu czakry „trzeciego oka”. Prawdopodobnie wydobyto go w kopalniach Bindżapuru, w środkowych Indiach – w kraju, który do XVIII wieku był wyłącznym producentem diamentów.

Jata Rani / double bed

Cena:
sezon – 140 zł/noc/os. Wykorzystanie przez jedną osobę: 170 zł/noc
poza sezonem: 120 zł/noc/os. Wykorzystanie przez jedną osobę: 150 zł/noc

Cena obejmuje agroturystyczny pobyt B&B. 

PROSIMY O DEKLARACJĘ, CZY W DNIACH KIEDY SERWUJEMY ETNODINNERY (PIĄTEK, SOBOTA) MAMY CZEKAĆ Z KOLACJĄ. PODAJEMY DO 18.30, POTEM KUCHNIA UDAJE SIĘ NA MEDYTACJE. W POZOSTAŁE DNI NIE GOTUJEMY, ALE WYSYŁAMY DO ZAPRZYJAŹNIONYCH KUCHNI.

ZAPRASZAMY NA MINIMUM DWA NOCLEGI. 

Dostawka w tej feerycznej indosypialni wydaje się być dysonansem.

Wyposażenie: przedpokój, kominek, prysznic, wanna, lodówka, czajnik, suszarka.

zarezerwuj