Bziany Munnar

ćaj zielono-śliwkowy

Herbaciarze znają „Cejlony” i „Assamy”, ale Munnar to czajowa terra incognita i radża indyjskich herbat. Zielone wzgórza nad Soliną to tylko jakaś namiastka koloru. Zieleń Ghatów Zachodnich jest oszałamiająca. A to widok niecodzienny na Dekanie. Wyobraźcie sobie, że na wszystkie szczyty BeNia wyłożono puszystą wykładziną szmaragdów, seledynów, pistacji. Na jeden zwłaszcza, czyli widziany za oknem Bziany Las. To jego soczysta, czerwcowa zieleń zainspirowała nas do przyrządzenia tej sypialni w pogodzie plantacji.

Studio jest kompletnie wyposażoną chatą na wakacje, ma odrębne wejście z przynależnymi śliwkami i widokami na trzy ramiona Doliny Fi-Fi. Ma zgrabny stół w stylu Nowa Leśna Secesja (nazwę wymyślił Krzysiek Wrona – poeta), kanapę do leniwego czytania książek albo do niezobowiązującego wpatrywania się w ogień sympatycznego, żeliwnego pieca klasy „koza”. Komoda i szafka są gotowe do zasiedlenia stosownym ubiorem do okoliczności górskich popasów.

Aneks kuchenny umożliwia samodzielne gotowanie, jednakowoż posiłki są uwzględnione w cenie wynajmu studia. Zapraszamy na nie do SalaMeli. Lampa czuwająca nad łożem pochodzi z Orisy (stan w Indiach). Odcienie wielozieleni i fioletów zaprosiliśmy ze Śliwkowej Górki położonej tuż za tarasem, gdzie oczekuje nieco megalityczny z wyglądu krąg ogniska i ruszt. Salonik wypoczynku dysponuje własną biblioteczką, ale nie skąpimy literatury z domowych zbiorów. Poszeptywanie ognia w rzeczonym piecyku klasy „koza”, a zwłaszcza wrzątek z czajnika nieudawanego plastikiem, to znakomite dodatki do popołudniowego, albo wieczorowego dopieszczania zmysłów. Zalecane jest rzucenie na rozgrzaną blachę kilku gałązek ziela bylicy uwieszonej w gotowości u powały, aby uwonnić miłe, wieczorne posiadywanie.

W bzianej łazience z biowanną (napełnia się krynicą z naszego własnego ujęcia wywierconego w głębinie karpackiego fliszu), pokazuje kształty gustowna koszulka made in India. Okazała się wielce praktyczną zasłonką dla poprawy poczucia intymności. A to dlatego, że popielice lubią sobie do woli pokukać z jawora, co to za oknem stoi. Suszarka do włosów i podobne utensylia, np. ręczniki – na miejscu.

Bziany Munnar / double bed z opcją dwóch singli i dostawki

Cena:
sezon – 120 zł/noc/os. Wykorzystanie przez jedną osobę: 150 zł/noc
poza sezonem: 110 zł/noc/os. Wykorzystanie przez jedną osobę: 140 zł/noc

Cena obejmuje agroturystyczny pobyt B&B. Jest możliwość rezygnacji ze śnadania (-20 zł). 

PROSIMY O DEKLARACJĘ, CZY W DNIACH KIEDY SERWUJEMY ETNODINNERY (PIĄTEK, SOBOTA) MAMY CZEKAĆ Z KOLACJĄ. PODAJEMY DO 18.30, POTEM KUCHNIA UDAJE SIĘ NA MEDYTACJE. W POZOSTAŁE DNI NIE GOTUJEMY, ALE WYSYŁAMY DO ZAPRZYJAŹNIONYCH KUCHNI.

ZAPRASZAMY NA MINIMUM DWA NOCLEGI. 

Bziany Munnar może robić karierę jako samodzielne studio wakacyjne (wyposażony w płytę indukcyjną jednopalnikową) – wtedy nie podajemy posiłków. Koszt wynajmu całości dla dwóch osób, bez posiłków: 180 zł / noc.

Możliwa jedna dostawka B&B w cenie: 70 zł / noc / os.

Wyposażenie: przedpokój, kominek, wanna, lodówka, czajnik, suszarka.

zarezerwuj