WARSZTATY ROZKWITU KOBIECEJ ENERGII
10-13 czerwca 2021

zaprasza na

WARSZTATY ROZKWITU KOBIECEJ ENERGII

JaOnaOne w polu AGANE

10-13 czerwca 2021 Beskid Masala

PROJEKT Z SERCA, PASJI, CHĘCI DZIELENIA SIĘ…

Adresowany Wam, czującym potrzebę zanurzenia się w kobiecości, chcącym rozpocząć podróż do świadomej, pełnej, wolnej, pięknej SIEBIE. Zapraszają – Aga i Ane.

Ścieżki ludzi splatają się w jakimś celu. Nasze połączyły się, by stworzyć pole rozkwitu dla kobiet, ich energii i mocy. Jeśli czujesz, że masz zblokowany potencjał, a Twoja twórcza natura jest uśpiona i nie możesz w pełni urzeczywistnić swoich pragnień, a chcesz się „odkołysać” z narzuconych schematów i wdrukowanych kodów oraz zapoczątkować wewnętrzny proces budzenia się do pełnego życia – połącz swoją ścieżkę z naszą i stań się częścią POLA AGANE.

Nieodłączną częścią naszego spotkania będzie zabawa i radość tworzenia.

Każda z nas jest Artystką i w każdej jest zdolność tworzenia, szczególnie tworzenia siebie i swojego życia. Warsztaty przebiegać będą w bezpiecznej przestrzeni, bez naruszania granic, a działania zharmonizowane zostaną z możliwościami. Podczas warsztatów wykorzystamy różne formy ekspresji, niewymagające specjalnych umiejętności i zdolności. To przestrzeń początku…

W naszym polu czerpiemy z naturalnego potencjału i energii grupy. Źródło działania i tworzenia jest w nas, w naszej wyobraźni, ciele, pamięci – wystarczy sięgnąć, otworzyć, rozbudzić… Odsłonić to, co ukryte pod warstwą schematów, reguł, programów.
Być gotową – to punkt wyjścia.

CZYM DOKŁADNIE SIĘ ZAJMIEMY:

– Rozpoznawaniem tego, co w nas twórcze, organiczne, dzikie.
– Przenikaniem w zakamarki własnej kobiecości i czerpania z niej radości, lekkości, wyjątkowości, pierwotnej mocy.
– Konfrontacją ze swoimi ograniczeniami, lękami, emocjami.
– Poszukiwaniem, poznawaniem i otwieraniem się na kobiecy potencjał.
– Inicjowaniem procesów odzyskiwania poczucia pełni, wolności, kreatywności, mocy sprawczej.

WSPÓLNE POCZYNANIA:

– Poznanie siebie w oddechu, ruchu, tańcu – praca z ciałem za pomocą różnych technik ruchu i tańca, głównie intuicyjnego, ekspresyjnego i improwizacji ruchowych. Za pomocą zewnętrznych bodźców (muzyki, dźwięków, bębnów, odgłosów natury etc.) i wewnętrznych impulsów, będziemy identyfikować przeszkody w ciele i integrować się z ciałem – naszym pierwotnym i czystym źródłem wspomnień, intuicji, emocji, prawdy o nas samych. Wprowadzając ciało w ruch skorzystamy m.in. z techniki skojarzeń, identyfikacji, analogii.

– Wyrażanie siebie kolorami – poszukamy w sobie Artystki, zaczerpniemy jej spontaniczność, talent i radość tworzenia, przekroczymy własne granice, odnajdziemy swoją przestrzeń, wejdziemy w świat nowych doznań, kolorów, odcieni, ufając swej kreatywności sięgniemy po farby i pędzle, zamontujemy podobrazie na sztaludze, zamkniemy oczy i…

– Spotkanie z archetypami – poznanie rodzajów archetypów i rozpoznanie ich w sobie poprzez identyfikację, zrozumienie i akceptację, bo każdy z nich może być darem. Archetypy, czyli zbiorowa nieświadomość, są częścią naszej psychiki i motorem życia. Kształtują też nasz wzorzec kobiecości. Na spotkanie ze swoimi dominującymi archetypami prowadzić nas będą baśnie, mity, karty, sny, przeczucia, emocje, ruch, intuicja.

– Kreowanie siebie poprzez samopoznanie, oczyszczenie i wyjście ku nowemu – w tym polu wykorzystamy identyfikację z archetypami i technikę pytań o postać. Kreować będziemy różne postacie kobiece. W toku tworzenia poznamy prawdę o sobie, swoich potrzebach. Korzystając ze środków ekspresji teatralnej i energii grupy, doświadczymy siebie w różnych rolach i sytuacjach. W procesie kreowania postaci przewodnim pytaniem będzie: czy moja postać to rzeczywiście „Ja”, czy raczej odpowiedź na oczekiwania innych?

– Uwalnianie emocji i rozluźnianie więzi – krótkie sesje przywoływania swoich emocji i ograniczeń, uświadomienie ich, zwizualizowanie i uwolnienie.

– Medytacja – wyciszymy umysł i zmysły, odłączymy się od otaczającego świata, zadbamy o relaks każdej części ciała, doświadczymy różnych form medytacji: w ciszy, prowadzone wraz z wizualizacją, a także zadbamy o pełne skupienie w medytacji malując mandale.

– Oczyszczanie energetyczne oraz praca z energią – to jedna z form doświadczania życia na wysokich wibracjach, w radości i pełni. Praktyka oczyszczania będzie oparta o zioła, dźwięki mis i dzwonków tybetańskich, świece i kadzidła. Poznamy techniki pobierania energii z zewnątrz, wprowadzania harmonii poprzez oddech, a także takie, które są potrzebne i niezbędne dla wzrostu i rozkwitu w całym procesie warsztatowym, jako techniki wspomagające i uwalniające.

PROWADZĄCE:

AGNIESZKA MAGDALENA WŁOCH – reżyserka, pedagog teatru, wykładowczyni na Uniwersytecie Opolskim, twórczyni Teatru ZAPADNIA, kobieta, matka…

MOJE KORZENIE podobno związane są z wędrownym ludem Wołochów… A zatem organicznie połączona jestem z ruchem. Może właśnie to pochodzenie determinuje wewnętrzną potrzebę nieustającego bycia w drodze i ten powracający, niemożliwy do pokonania impuls, żeby iść, poznawać, eksplorować. Ruch jest moim życiodajnym zasilaniem, generatorem mocy i energii twórczej. Jest jak oddech…

OD POCZĄTKU przestrzenią mojego rozwoju był teatr i taniec. W 1997 roku założyłam Teatr Zapadnia, w którym z grupą fantastycznych ludzi (głównie kobiet) tańczę, śpiewam, eksperymentuję i nieustannie uczę się siebie w relacji ze sobą i z Innymi. A w przedstawieniach odsłaniam wstydliwą, często „uświęconą” i pomijaną milczeniem ludzką rzeczywistość.

KOLEJNE ŚCIEŻKI to joga, medytacje i w końcu doświadczanie „wolności od znanego”. Kiedy mój racjonalny, kontrolujący umysł zaczął ustępować miejsca świadomej istocie, odnalazła mnie Psychobiologia, będąca narzędziem do rozumienia informacji wysyłanych przez ciało. Dziś chorobę traktuję jako zaproszenie do transformacji poprzez rozpoznanie swoich stłumionych, wypartych, zanegowanych emocji, nieprzepracowanych konfliktów i programów wywołujących dolegliwości. Niedawno intuicja zaprowadziła mnie do symbolicznej biblioteki, w której znajduje się zapis historii ludzkości i każdego z nas. To Kroniki Akaszy otwierające dostęp do lepszego i pełniejszego wykorzystania naszego potencjału.

NOSZĘ W SOBIE PASJĘ TWORZENIA. Najbardziej lubię tworzyć przestrzenie, w których pobudzam do twórczych poszukiwań. Czerpię z naszej cielesności, umysłu, emocji, wyobraźni, doświadczeń. Do eksplorowania i poznawania siebie wykorzystuję ruch, taniec, rytm, dźwięk, a także karty, kroniki, sny, baśnie, bajki, będące zapisem zbiorowych doświadczeń i archetypów. Urzeczywistnienie własnego potencjału w akcie twórczym jest dla mnie jedną z dróg do wolności. Wolność zaś rozumiem jako poczucie sprawstwa i akceptacji siebie. To gotowość do założenia „czerwonych trzewików” (czy jakichkolwiek innych, byle własnych butów) i rozpoczęcia podróży, w której kompasem jest odwaga i intuicja.

ANETA MROCZKO – geolog, coach, konsultant psychobiologii. Mieszkam w Beskidzie Niskim, gdzie razem z partnerem Jackiem prowadzimy dom twórczego wypoczynku – Beskid Masala.

JESZCZE NIEDAWNO jako hydro-geolog dbałam o jakość gminnej wody i poznawałam, czym jest służenie innym. Pierwszą przygodą na drodze świadomego rozwoju był dla mnie coaching, dzięki któremu popatrzyłam na siebie inaczej, nauczyłam się słuchać, wyrażać siebie i swoje potrzeby, otwierać się na Nowe. Poczułam w sobie twórczy potencjał oraz jak piękną podróżą jest poznawanie siebie. Zmiana mogła nastąpić, bo byłam na nią gotowa. Byłam już w Drodze. Coraz częściej wiodła mnie w góry. To tam, gdzie człowiek spotyka się sam ze sobą i dąży ku światłu.

WAŻNYM DOŚWIADCZENIEM było wkroczenie na ścieżkę Psychobiologii. Mój obraz świata, duszy i ciała, umysłu i emocji kompletnie uległ przetransformowaniu. Zrozumienie mechanizmów mówiących o tym, jak nasze myśli, emocje mają wpływ na nasze ciało, dało mi wielką siłę, by poczuć w sobie, że Ja mam wpływ na to co dzieje się w moim życiu, a choroba wzywa mnie do zmiany. Choroba już nigdy więcej nie wywołała u mnie lęku, gniewu, utraty poczucia bezpieczeństwa, a takie reakcje były częścią mojej codzienności i osłabiały moją energię.

RUSZYŁAM DALEJ i na swej drodze duchowego postępu poznałam dobrodziejstwo jogi Sivananda i Qi Gong. Praktykowałam pracę z oddechem i taniec intuicyjny. Byłam gotowa pracować nad świadomym dysponowaniem moją energią. Praktykuję uziemianie się i otwieranie się na to, co przychodzi do nas z Wszechświata, który jest dla mnie nieskończonym źródłem harmonii i obfitości. Po ukończeniu kursu Vedic Art obudziłam w sobie potrzebę kreacji, a moją ulubioną formą medytacji jest malowanie mandali oraz skryptów runicznych.

JESTEM NADAL W DRODZE i nie poprzestaję w dążeniu do poznania i rozumienia siebie oraz otaczającego mnie bezkresu. Z każdym nowym dniem poznaję to, co dzieje się we mnie i dla mnie. Żyję ze sobą w zgodzie, szukając zawsze Prawdy, uśmiechając się do świata.

TERMIN:

10-13.06.2021

MIEJSCE:

Beskid Masala – Dom Twórczego Wypoczynku
– zakwaterowanie w pokojach jedno-, dwu-, i trzyosobowych
– kuchnia wegetariańska karpacka i indyjska (jeśli Twoja dieta wymaga specjalnych produktów, zadbaj o nie dla siebie, pokoje wyposażone są w lodówki)
– całodobowy serwis kawowy, herbaciany, ziołowy
– Ropki 19, 38-316 Wysowa-Zdrój, www.beskidmasala.pl

PROGRAM ORIENTACYJNY:

czwartek
– zakwaterowanie 15.00-17.00
– kolacja 17.30
– po 18.30 warsztaty, medytacja

piątek, sobota
– gimnastyka 8.00
– śniadanie 9.00
– warsztaty 10.00-14.00
– obiad 14.30
– warsztaty 15.30-18.00
– kolacja 18.30
– medytacja 20.00

niedziela
– gimnastyka 8.00
– śniadanie 9.00
– warsztaty 10.00
– zakończenie, „kawa i ciasto” 12.00

INWESTYCJA:

990 zł w pokoju dwu- i trzyosobowym

1190 zł w pokoju jednoosobowym (Chyża Rabari)

Cena zawiera: nocleg, pełne wyżywienie wegetariańskie; całodobowy serwis kawowy, herbaciany, ziołowy; program warsztatowy oraz wszelkie materiały do pracy kreatywnej (sztalugi, podobrazia, akryle, pędzle…)

Potwierdzeniem udziału w warsztacie jest wpłata zadatku wysokości 200 zł.
Zadatek jest bezzwrotny, z wyjątkiem okoliczności wymienionych w regulaminie beskidmasala.pl.

Zapewniamy kameralne grono maks. 12 osób. Obowiązuje kolejność zgłoszeń.

Nr konta dostępny w linku http://beskidmasala.pl/info/ekspensy/.

WAŻNE:

Zabierz ze sobą karimatę, koc, poduszkę, obuwie na zmianę, ulubioną długą spódnicę oraz luźny strój do działań ruchowych.

Zapisy i informacje anemroczko@gmail.com, tel. 666 692 990.

Namaste,
Aneta i Agnieszka

Udostępnij: